Martin Kot

Martin Kot

(nar. 2002 ve Zlíně)
Hudebník, akordeonista.

 

Čtyři roky navštěvoval všeobecné osmileté gymnáziu v Uherském Hradišti, kde měl individuální vzdělávací plán. V současnosti je žákem prvního ročníku Pražské konzervatoře, kde hlavní nástroj studuje u pana profesora Ladislava Horáka.

Na klávesový akordeon začal hrát v šesti letech na ZUŠ R. Firkušného v Napajedlích, ten později vyměnil za knoflíkový. Nyní hraje na koncertní italský akordeon světové značky SCANDALLI.

Získal řadu významných ocenění v rámci mezinárodních akordeonových soutěží. K jeho největším úspěchům patří např. reprezentace České republiky na Eurovision young Musitians v Kolíně nad Rýnem, 4. místo na světové akordeonové soutěži v italském Castelfidardu, v roce 2014 a 2016 se stal absolutním vítězem celostátních kol ZUŠ v Pardubicích a Plzni.

V 2018 obsadil na Mezinárodní akordeonové soutěži v Praze druhé místo. Stejná příčka mu patřila na mezinárodní soutěži v Portugalsku, v německém Trossingenu a Ostravě zvítězil. V listopadu koncertoval na prestižním hudebním festivalu ve Švédsku.

V letošním roce se zúčastní soutěží v Rakousku, Německu, Belgii, Portugalsku, Itálii a v Číně. Na hudebním festivalu Preludium Aloise Motýla v Šumperku bude mít 4. března 2019 svůj první recitál.

Zvítězil v celé řadě evropských soutěží (Chorvatsko, Polsko, Německo, Maďarsko, Rakousko, Polsko, Bosna Hercegovina, Portugalsko). Je držitelem ocenění Zlatý oříšek. Vystupoval s Václavem Hudečkem, Lubomírem Brabcem, s brněnskou či zlínskou filharmonií.

Na Mezinárodní akordeonové soutěži ve Vídni konané v únoru 2019 se Martin Kot stal nejen laureátem své kategorie, ale i absolutním vítězem soutěže. Na letošní březnové Mezinárodní akordeonové soutěži v německém Klingenthalu získal 1. místo a od porotců obdržel i známky maximálních bodových hodnot.

Kromě hudby má rád cestování, studium cizích jazyků, hraní na počítači a sport.

pondělí 29. 4. 2019 17:00 2. podlaží budovy 15, sál B

Dora Kaprálová: Ostrovy. Spisovatelka Dora Kaprálová, brněnská rodačka žijící v Berlíně, bude číst ze své připravované povídkové knihy Ostrovy. Moderátor Martin Pášma. Hudební doprovod Martin Kot.
Vstupné 50 Kč, snížené 30 Kč, držitelé karty ZTP zdarma.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program