Marek Příkazký

Marek Příkazký

(nar. 1987 v Hodoníně)
Herec.

 

Vystudoval hudebně-dramatický obor na Konzervatoři v Brně a Divadelní fakultu Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Hrál v několika brněnských divadlech (Městském divadle, Divadle U Stolu, v Mahenově činohře Národního divadla), působil v loutkovém Divadle Radost. Byl členem divadelního souboru Moravského divadla Olomouc. Od roku 2010 jej můžeme vídat na prknech Městského divadla Zlín, momentálně např. ve hře Saturnin, Petr a Lucie, Hamlet, Testosteron a dalších.

V loňské i předloňské sezóně se stal vítězem v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon a absolutním vítězem ankety Aplaus Městského divadla Zlín.

Do povědomí široké veřejnosti se dostal zejména rolí tiskového mluvčí prezidenta České republiky Jiřího Ovčáčka v nekorektním kabaretu Ovčáček čtveráček a jeho pokračování Ovčáček miláček, které uvedlo Městské divadlo Zlín a na jejichž scénáři se autorsky podílel. Zahrál si v televizních seriálech Četnické humoresky a Labyrint. Je také hudebník, spoluzakladatel kapely Franc Alpa, hraje na basu, zpívá, píše texty.

úterý 7. 5. 2019 17:00 Park Komenského

Čtení v parku: Hostinec U kamenného stolu. Účinkuje Marek Příkazký. Hudební doprovod Helena a Julie Vajdákovy. Pro děti bude připravena výtvarná dílna. Spoluorganizátor Živý Zlín.
Zdarma.
V případě nepříznivého počasí akce proběhne v  kavárně budovy 15.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program