Joachim Dvořák

Dvořák Joach_s Raketou_2018_foto Jan Schejbal

(nar. 1966 v Praze)
Nakladatel a editor.

Foto Jan Schejbal

V roce 1990 začal vydávat literárně-výtvarnou revue Labyrint, následně založil nakladatelství LABYRINT, které se soustředí na uměleckou prózu, knihy o umění, komiksy a dětskou literaturu.

Českým čtenářům zprostředkoval například tvorbu německy píšící autorky Lenky Reinerové nebo spisovatele a výtvarníka Petra Síse, objevil Jaroslava Rudiše a dnes už legendární komiks Alois Nebel. Tituly z jeho nakladatelství pravidelně získávají prestižní knižní ceny.

Velmi úspěšné bylo vydání naučné knihy pro děti Hlava v hlavě od Davida Böhma a Ondřeje Buddeuse. Publikace získala Magnesii Literu, ocenění Zlatá stuha České sekce IBBY 2014 a byla vyhlášena za nejkrásnější dětskou knihu roku. Vyšla také v německém překladu.

Na jaře 2003 rozšířil vydavatelství o dětskou knižní edici Raketa, v níž stejně jako v Labyrintu dává hodně prostoru začínajícím umělcům. Od roku 2014 vydává časopis určený především dětem od pěti do deseti let RAKETA s podtitulem Časopis pro děti chytrých rodičů.

Spoluzaložil mezinárodní festival KomiksFEST!, dodnes se díky němu udělují komiksové ceny Muriel.

Dlouhodobě dává ve svých projektech šanci mladým a nezavedeným autorům. Díky jeho nebyznysovému myšlení, upřímné vizi, odhodlanosti a přístupu k vydávání knih jej zařadil časopis Forbes mezi 18 nejinspirativnějších osobností roku 2018.

pátek 3. 5. 2019 17:00 2. podlaží budovy 15, kavárna

Jaroslav Rudiš: Český ráj. Spisovatel Jaroslav Rudiš uvede novou knihu Český ráj. Moderátor Joachim Dvořák.
Vstupné 50 Kč, snížené 30 Kč, držitelé karty ZTP zdarma.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program