František Petrák

Marek Malůšek © 2018

(nar. 1961 ve Vsetíně)
Výtvarník, ilustrátor, pedagog.

Foto Marek Malůšek

 

Vystudoval SUPŠ v Uherském Hradišti a na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity učitelství kombinace jazyk český – výtvarná výchova. V současnosti učí grafický design na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti.

Věnuje se především malbě, ale také kresbě, grafice, grafickému designu, ilustruje především knihy pro děti, zabývá se literárně-dramatickými žánry, scénografií či loutkovým divadlem.

Soubory ilustrací Františka Petráka vycházely v časopise Sluníčko, leporelo Kamarádi z abecedy získalo v roce 1992 bronzovou medaili na mezinárodním XV. bienále užité grafiky v Brně. V rozšířeném a upraveném vydání s básněmi Radka Malého vyšla tato kniha v roce 2012 v nakladatelství Host. Svými ilustracemi doprovodil Pohádky, pověsti a vyprávěnky z Valašska (2002) Evy Eliášové, je autorem grafického zpracování publikace Pohádky z Moravy (2004).

Originální ilustrací je doplněn každý výtisk sbírky rozmarné poezie Radka Malého Zahrada s meruňkami, včelami a mandloní, kterou loni vydalo nakladatelství Archa Zlín. S majitelem nakladatelství Pavlem Jungmannem Zlín spolupracuje dlouhodobě a je autorem většiny obálek a typografických úprav knih vydávaných v Arše.

Osobní stránky autora: www.frantisekpetrak.cz

 

Odkaz na tvorbu autora do katalogu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

 

zahrada

Zahrada s meruňkami, včelami a mandloní (Archa, 2018)

úterý 23. 4. 2019 17:00 2. podlaží budovy 15, kavárna

Radek Malý, František Petrák, Pavel Jungmann: Zahrada s meruňkami, včelami a mandloní. Zahájení festivalu Literární jaro Zlín 2019. Autorské čtení a beseda s autory tematicky zaměřené sbírky lehce rozmarné poezie Radka Malého s originálními ilustracemi Františka Petráka, kterou vydalo nakladatelství Archa Pavla Jungmanna. Moderátor Martin Stöhr. Hudební doprovod Eliška Lajdová.
Vstupné 50 Kč, snížené 30 Kč, držitelé karty ZTP zdarma.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program